28 marca 2019 roku odbyło się bezpłatne spotkanie, na którym przedstawiliśmy wyzwania jakie stoją przed audytem w związku z zachodzącymi zmianami, zarówno regulacyjnymi, jak i technologicznymi, które dotykają wielu branż, w tym w sposób szczególny branży finansowej i ubezpieczeniowej.

Nowe technologie wymagają zmian myślenia i nowego podejścia do działań audytowych, jak i inwestycji w nowe obszary. Powstają nowe wyzwania i nowe ryzyka, na które najlepszym rozwiązaniem wydaje się ciągłe śledzenie zmian technologicznych i odpowiadanie na nie w sposób zwinny.

W trakcie prelekcji opowiedzieliśmy także o podejściu do wymagań związanych z Matrycą Funkcji Kontroli, jako nowoczesnym narzędziu do kontroli i ograniczania ryzyka.

VIDEO RELACJA Z WYDARZENIA

FOTO RELACJA Z WYDARZENIA


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/customer/www/events.candf.com/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 177

AGENDA

  • 08:15  –  Rejestracja, poczęstunek

  • 09:00  –  Powitanie uczestników, wprowadzenie, Jan Anisimowicz | C&F

  • 09:10  –  “Zwinny audyt”, Anna Cieślak-Krzemińska

  • 09:40  –  “Audyt zgodności z RODO – kluczowe aspekty”, Anna Dmochowska, Maciej Jurczyk | ODO24

  • 10:20  –  “Sztuczna inteligencja, blockchain, metody zwinne – czy audyt jest na nie gotowy?”, Łukasz Krzewicki | C&F

  • 11:00  –  Przerwa kawowa, networking

  • 11:20  –  „Matryca Funkcji Kontroli nie taka straszna jak ją malują”, Jacek Wróblewski | C&F

  • 12:00  –  „Przeprowadzenie analizy ryzyka – dotychczasowe wytyczne i praktyka”, Maciej Jurczyk | ODO24

  • 12:50  –  Zakończenie

Prowadzący

people-anna
Anna Cieślak-Krzemińska

Audytor z doświadczeniem w dużych międzynarodowych organizacjach, który buduje strategie Audytu oparte na strategii biznesowej, wdraża innowacyjne rozwiązania, zapewniając odpowiednie pokrycie kluczowych ryzyk, dostosowując działania i umiejętności swoje oraz innych do zmieniających się regulacji i najlepszych praktyk. Doświadczony Ekspert w zakresie budowy rozwiązań w obszarach prewencji i detekcji fraudów, szczególnie w obszarach fraudów pracowniczych, zakupów, funduszy inwestycyjnych, obrotu gotówkowego. Przez ostatnich 16 lat związana z Bankiem Pekao SA, w tym od lutego 2017 odpowiedzialna za zarządzanie Dep. Audytu Wewnętrznego. Od listopada 2018 współpracuje z firmami z branż deweloperskich, medycznych i inwestycyjnych w zakresie optymalizacji procesów, analizy ryzyka i budowania nowoczesnych funkcji Audytu. Współorganizatorka Międzynarodowej Konferencji “How to make audit agile”. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

people-jani
Jan Anisimowicz

C&F | Director, Audit, Risk & Compliance

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w prowadzeniu złożonych projektów dla międzynarodowych organizacji z sektora finansowego, telekomunikacyjnego i farmaceutycznego. Jest doradcą w obszarach wytwarzania oprogramowania, zarządzania ryzykiem, organizacji i wdrażania procesów GRC (Governance, Risk and Compliance), budowy hurtowni danych, analiz Big Data/Business Intelligence oraz Architektury Systemów IT. Z sukcesem prowadzi projekty wdrożenia systemów Revenue Assurance, hurtowni danych (w Polsce i za granicą), a także programy usprawniające organizację projektową w oparciu o Project Management Office, czy też zwiększające poziom dojrzałości i konkurencyjności przedsiębiorstw (CMM).

Prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących branży ubezpieczeniowej, bezpieczeństwa informatycznego, zarządzania ryzykiem oraz systemów klasy BI. Posiada Certyfikat PMP (organizacji PMI) oraz certyfikaty CRISC i CISM (organizacji ISACA). Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

people-lkrz
Łukasz Krzewicki

C&F | Audit, Risk & Compliance Expert

Doświadczony konsultant, analityk biznesowy i menedżer projektów, specjalizujący się w projektach z zakresu GRC (Governance, Risk Management and Compliance). Ponad 20 lat doświadczenia w projektach w branży telekomunikacyjnej, konsultingowej oraz IT zarówno w Polsce, jak i na świecie. Uczestniczy od początku w budowie koncepcji oraz rozwoju produktu AdaptiveGRC w firmie C&F jako projektant i ekspert GRC dla produktu. Posiada certyfikaty: CISM i CRISC (organizacji ISACA). Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej.

jacek-wroblewski-cf
Jacek Wróblewski

C&F | Product Owner, AdaptiveGRC Solution Architect

Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów informatycznych implementowanych w rozproszonych strukturach projektowych zarówno technikami tradycyjnymi jak i zwinnymi (SCRUM). Posiada certyfikat PMP Organizacji PMI. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

people-odo24
Adw. Anna Dmochowska

ODO24 | Ekspert ds. ochrony danych

Audytor w obszarze bezpieczeństwa informacji w zakresie spełnienia wymagań europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) oraz wytycznych i rekomendacji KNF. Prowadzi szkolenia, tworzy wewnętrzne procedury i dokumentację oraz sporządza opinie prawne. Audytor wiodący ISO 9001 oraz 22301.

Zajmuje się bezpieczeństwem informacji w podmiotach prowadzących działalność ubezpieczeniową. Posiada doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi korporacyjnej podmiotów gospodarczych oraz przygotowywaniu i negocjowaniu umów. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

people-odo24-2
Maciej Jurczyk

ODO24 | Inżynier ds. bezpieczeństwa informacji

Przeprowadził kilkadziesiąt projektów audytowych, szkoleniowych i wdrożeniowych z obszaru ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, ciągłości działania, bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz wytycznych i rekomendacji KNF.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji, bezpieczeństwem teleinformatycznym i ochronie danych osobowych (w tym danych wrażliwych) w związku z pełnieniem funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji i kierownika działu IT w placówce medycznej. Audytor wiodący ISO/IEC 27001, audytor wewnętrzny ISO 9001, ISO 22301, ISO 14001, PN 18001.

ORGANIZATORZY

PATRONAT MEDIALNY

LOKALIZACJA

Airport Hotel Okęcie

17 Stycznia 24, 02-148 Warszawa

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Zapraszamy do kontaktu: events@candf.com